You are Unregistered, please register to gain Full access.    
«•»World-Satellite Forum«•»  
Old 16-02-2013, 20:32   #1
 
vepar's Avatar
 
SUPER V.I.P MEMBER
Join Date: May 2010
Posts: 1,095
Thanks: 280
Thanked 547 Times in 213 Posts
Users Flag!
Default Makedonska televizija TV program

TV program - Makedonska televizija



MRT1 16.02.2013

06:10 Makedonski narodni prikazni, Obrazovna programa
06:45 Dora istražuva (Dora the explorer), Crtan Film
08:05 Pingvinite od Madagaskar (The Pinguins of Madagascar), Animirana Serija
09:00 Vesti, Vesti
09:10 Meteo tabela, Informativna Programa
11:05 Makedonski narodni prikazni, Obrazovna programa
11:35 Talkači, Reportaža
13:00 Vesti, Vesti
13:20 Meteo tabela, Informativna Programa
13:50 Vitraž, Emisija od Kulturata
14:25 Stisni Plej, Zabavna Emisija
16:30 Makedonski narodni prikazni, Obrazovna programa
17:00 Dnevnik 1, Informativna Programa
17:35 Meteo, Informativna Programa
17:45 Mentalist (The Mentalist), Seriski Film
19:30 Dnevnik 2, Informativna Programa
20:05 Meteo, Informativna Programa
21:40 Istraga na mestoto na zlostorstvoto: Majami (CSI: Miami), Seriski Film
23:30 Dnevnik 3, Informativna Programa
23:55 Meteo, Informativna Programa
02:15 Stisni Plej, Zabavna Emisija
03:00 Istraga na mestoto na zlostorstvoto: Majami (CSI: Miami), Seriski Film
05:30 Talkači, Reportaža
05:50 Himna na Republika Makedonija, Informativna Programa


MRT2 16.02.2013

07:00 Narodna muzika na albanski jazik
09:00 Vesti na radio Skopje
09:15 Mentalist - seriski film, film
11:00 Frindž - seriski film, film
12:00 Vesti na albanski jazik
12:10 Frindž - seriski film, film
13:00 Dokumentarna emisija
14:00 Evropa denes - aktuelna emisija
14:30 Sehara - emisija na bosanski jazik
15:00 Bijandipe - emisija na romski jazik
15:30 Vesti na turski jazik
15:40 Dokumentarna emisija na turski jazik
16:40 Narodna muzika na turski jazik
17:00 Sabotni muabeti - debatna emisija na turski jazik
18:00 Vesti na albanski jazik
19:00 Energetska azbuka
19:20 Gosip grl - seriski film, film
20:00 Biografija - zabavna emisija na albanski jazik
20:45 Kompromis - spektakel na albanski jazik
22:00 Vesti na albanski jazik
22:30 CSI - Las Vegas - seriski film, film
23:10 Igran film, film
00:00 FLEŠ - VESTI
01:00 FLEŠ - VESTI
01:30 Odjavuvanje na programata na albanski jazik


Kanal5 16.02.2013

07:00 Meteo 5 - vremenska prognoza
07:05 Razdelba, Seriski film, film
09:00 Najdi vreme, Zabavna
11:00 Eliza, Seriski film, film
12:00 Ukradeni soništa, Seriski film, film
14:55 Meteo 5 - vremenska prognoza
15:00 Vesti, Informativna programa
15:30 Srećni kocki, Kviz
16:00 Veličestveniot sultan, Seriski film, film
17:15 Zevzekmanija, Zabavna
17:55 Meteo 5 - vremenska prognoza
18:00 Vesti, Informativna programa
18:40 Makedonski narodni prikazni, Zabavna
19:00 Eliza, Seriski film, film
21:00 Napoleon Dinamit, Igran film, film
22:50 Meteo 5 - vremenska prognoza
22:55 Vesti, Informativna programa
23:35 Dolina na volcite - seriski film, film


Kanal5 plus 16.02.2013

06:30 Zdravo Makedonijo - utrinska programa
08:45 Dokumantarna serija, serija
09:30 Lovec na krokodili-dokument.serija, serija
10:00 Dokumantarna serija, serija
10:30 Igran film, film
12:00 Ekstra Ekskluziv
12:15 Temno crveno - turska serija, serija
14:30 Temno crveno - prodolžuva
17:00 Vesti Plus
17:25 Temno crveno - prodolžuva
19:00 Rabotnički - Feni(I) - Košarka
20:50 Zabraneti soništa, Seriski film, film
21:15 Lovec na krokodili-dokument.serija, serija
21:45 Izmamnici, Seriski film, film
22:30 Igran film, film
00:15 Amerikanski preljubnici, Realno šou


Telma 16.02.2013

07:30 Makplanet - muzička emisija
08:15 Tajnata na stariot most - seriski film, film
10:30 Pet plus - emisija za deca i roditeli
13:00 Moeto dete - emisija za roditeli
13:30 Na sprotivni strani - igran film, film
15:30 Vesti
16:00 Šestiot den - zabaven magazin
18:00 Serija A: Kievo - Palermo - direkten prenos, 1. pol.
18:45 Vesti
19:00 Serija A: Kievo - Palermo - direkten prenos, 2. pol.
20:00 Oblacite patuvaat vo Italija - TV serija, serija
20:45 Serija A: Roma - Juventus - direkten prenos, 1. pol.
21:30 Vesti
21:45 Serija A: Roma - Juventus - direkten prenos, 2. pol.
22:35 Nezadolžitelno...
23:15 Izmama - igran film, film


ALFA TV 16.02.2013

06:55 5 do 7 - Utrinska, kontaktno zabavna
09:00 Vesti vo 9, informativna programa
09:15 Vkusot na tradicijata (1), zabavna programa
09:25 Portik, kontaktno zabavna ()
11:45 Telešop, zabavna programa
12:00 Vesti vo 12, informativna programa
12:15 Top lista - Super dzvezda, emisija za deca
12:45 Moite džebni mileničinja, crtana serija
13:00 8-Ka Lekuvanje so hrana 2, zabavna programa
13:10 Zajdi, zajdi, muzička emisija ()
14:20 Presing, informativna programa
15:00 Vesti vo 15, informativna programa
16:00 Aj ti zamiži, Emisija za deca
16:20 Crvena linija, zabavna programa
16:40 Faktor zdravje, debatna emisija
17:10 K-15 Dnevna doza 1, humoristična emisija
17:30 VESTI vo
17:55 Vkusot na tradicijata (2), zabavna programa
18:10 Robin Hud, igrana serija
19:00 Vesti vo 19, informativna programa
19:45 VOA - Glasot na Amerika, informativna programa
20:00 K-15 Dnevna doza 2, humoristična emisija
20:15 Presing, informativna programa
22:00 Vesti vo 22, informativna programa
22:50 K-15 Dnevna doza 3, humoristična emisija Programa za petok Alfa TV


ALSAT-M 16.02.2013

07:15 Pesė Plus - Emisioni pėr Fėmijė
07:45 Pesė Plus - Emisioni pėr Fėmijė
08:30 Pesė Plus - Emisioni pėr Fėmijė
09:25 Bakugan film Vizatimor, film
09:50 Evropa e lirė - Intervista
10:00 Teleshop Bjorner - Gjermani
10:15 Top Shop
10:40 Foshnja jone - Emision dedikuar nėnave dhe foshnjave
11:00 Premtimi - serial turk
11:50 Premtimi - serial turk
13:00 Teleshop Bjorner - Gjermani
14:00 Teleshop Bjorner - Gjermani
14:15 Top Shop
15:00 Shamikuqja - serial turk
16:00 LAJME
16:35 Bota e re - emision aktualitetesh
16:55 Pasqyra e shėndetit - emision pėr shėndetin
17:30 Rreth oxhakut - emision folklorik
18:20 Magazina Ekonomike - emision mbi ekonomin
19:00 LAJME
19:45 Grua e mire - serial pj. 2
21:00 X - Factor show talent LIVE
23:30 Lajme Maqedonisht
00:00 FILM ARTISTIK, film
01:45 Grua e mire - serial pj. 2
02:30 LAJME
03:00 Pasqyra e shėndetit - emision pėr shėndetin
03:30 Lajme Maqedonisht
03:45 Bota e re - emision aktualitetesh
04:00 FILM ARTISTIK, film
05:45 200 - me Nazim Rashidi - Emision debativ
vepar is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2013, 10:11   #2
 
SPECIAL PERSON
Join Date: Oct 2010
Posts: 2,222
Thanks: 1,230
Thanked 3,251 Times in 1,465 Posts
Users Flag!
Default Re: Makedonska televizija TV program

TV program - Makedonska televizija



MRT1 17.02.2013

06:20 Makedonski narodni prikazni, Obrazovna programa
06:45 Dora istražuva (Dora the explorer), Crtan Film
08:05 Pingvinite od Madagaskar (The Pinguins of Madagascar), Animirana Serija
09:00 Vesti, Vesti
09:10 Meteo tabela, Informativna Programa
12:30 Makedonski narodni prikazni, Obrazovna programa
13:00 Vesti, Vesti
13:20 Meteo tabela, Informativna Programa
13:25 Agrar, Emisija za zemjodelci
14:25 Vreme e za bebe, Informativen magazin
17:00 Dnevnik 1, Informativna Programa
17:35 Meteo, Informativna Programa
17:40 Ozboruvačka (Gossip Girl), Seriski Film
18:55 Talkači, Reportaža
19:30 Dnevnik 2, Informativna Programa
20:05 Meteo, Informativna Programa
20:15 Od naš agol, Politička Emisija
21:15 Mentalist (The Mentalist), Seriski Film
22:00 Istraga na mestoto na zlostorstvoto: Majami (CSI: Miami), Seriski Film
23:30 Dnevnik 3, Informativna Programa
23:35 Mentalist (The Mentalist), Seriski Film
00:55 Istraga na mestoto na zlostorstvoto: Majami (CSI: Miami), Seriski Film
04:00 Agrar, Emisija za zemjodelci
04:55 Talkači, Reportaža
05:20 Himna na Republika Makedonija, Informativna Programa
05:50 Po glas i svetlina: Trio pazardžiki-Skopje, Muzička programa


MRT2 17.02.2013

07:00 Narodna muzika na albanski jazik
09:00 Vesti na radio Skopje
09:15 Emisija za deca
12:00 Vesti na albanski jazik
12:50 CSI - Las Vegas - seriski film, film
13:30 Kompromis - spektakel na albanski jazik
14:30 Emisija na srpski jazik
15:30 Vesti na turski jazik
15:45 Teatarska pretstava na turski jazik
18:00 Pingvini - crtan film, film
18:30 Vesti na albanski jazik
19:10 Gosip grl - seriski film, film
20:00 Alo alo vip
20:30 N han - tv igrana serija na albanski jazik, serija
21:00 Vo svetot na čudata
21:30 Narodna muzika na albanski jazik
22:00 Vesti na albanski jazik
22:30 CSI - Majami - seriski film, film
23:15 Igran film, film
00:00 FLEŠ - VESTI
01:00 FLEŠ - VESTI
01:30 Odjavuvanje na programata na albanski jazik


Kanal5 17.02.2013

07:00 Razdelba, Seriski film, film
09:15 Gotvete so Antonio Jankovski, Kulinarski recepti
11:30 Brazdi, Informativna emisija
12:05 Dve familii, Seriski film, film
13:55 Na tursko kafe so ..., Zabavna
14:55 Meteo 5 - vremenska prognoza
15:00 Vesti, Informativna programa
15:30 Srećni kocki, Kviz
16:00 Meteo 5 - vremenska prognoza
16:05 Zlatna Buba Mara na popularnos, Dokumentarna
18:00 Vesti, Informativna programa
18:40 Makedonski narodni prikazni, Zabavna
19:00 Eliza, Seriski film, film
21:00 Avioni,vozovi i avtomobili, Igran film, film
22:35 Kod - informativna programa
23:15 Meteo 5 - vremenska prognoza
23:20 Vesti, Informativna programa
23:55 Dolina na volcite - seriski film, film


Kanal5 plus 17.02.2013

07:00 Zdravo Makedonijo - utrinska programa
09:15 Dokumantarna serija, serija
10:00 Lovec na krokodili-dokument.serija, serija
10:30 Dokumantarna serija, serija
11:00 Opasna ubavina - turska serija, serija
12:00 Opasna ubavina - prodolžuva
13:30 Temno crveno - turska serija, serija
15:00 Temno crveno - prodolžuva
17:30 Najdi vreme - kontaktna emisija
19:30 Igran film, film
21:15 Zabraneti soništa, Seriski film, film
21:45 Izmamnici, Seriski film, film
22:30 Igran film, film


Telma 17.02.2013

07:30 Tajnata na stariot most - seriski film, film
10:00 Dokumentarna programa
11:00 Hrana i vino - emisija za gurmani
12:30 Topki na gnevot - igran film, film
14:15 Makplanet - muzička emisija
15:00 Serija A: Napoli - Sampdorija - direkten prenos, 1. pol.
15:45 Vesti
16:00 Serija A: Napoli - Sampdorija - direkten prenos, 2. pol.
17:00 Nezadolžitelno...
17:30 Mojot pat - emisija od kulturata
18:05 Ludje i mesta - telma reportaža
18:30 Vesti
18:55 Meteo
19:00 SPORT
19:30 Novi horizonti - zabavna emisija
20:00 Oblacite patuvaat vo Italija - TV serija, serija
20:45 Serija A: Fiorentina - Inter - direkten prenos, 1. pol.
21:30 Vesti
21:45 Serija A: Fiorentina - Inter - direkten prenos, 2. pol.
22:35 Sedummina na nišan - igran film, film


ALFA TV 17.02.2013

06:55 5 do 7 - Utrinska, kontaktno zabavna
09:00 Vesti vo 9, informativna programa
09:15 Vkusot na tradicijata (1), zabavna programa
09:25 Portik, kontaktno zabavna ()
11:45 Telešop, zabavna programa
12:00 Vesti vo 12, informativna programa
12:15 Top lista - Super dzvezda, emisija za deca
12:45 Moite džebni mileničinja, crtana serija
13:00 8-Ka Lekuvanje so hrana 2, zabavna programa
13:10 P.M magazin, zabavna programa
14:20 Presing, informativna programa
15:00 Vesti vo 15, informativna programa
15:20 Ajde doma, zabavna programa ()
16:00 Aj ti zamiži, Emisija za deca
16:20 Crvena linija, zabavna programa
16:40 Faktor zdravje, debatna emisija
17:10 K-15 Dnevna doza 1, humoristična emisija
17:30 VESTI vo
17:55 Vkusot na tradicijata (2), zabavna programa
18:10 Robin Hud, igrana serija
19:00 Vesti vo 19, informativna programa
19:45 VOA - Glasot na Amerika, informativna programa
20:00 K-15 Dnevna doza 2, humoristična emisija
20:15 Presing, informativna programa
22:00 Vesti vo 22, informativna programa
22:50 K-15 Dnevna doza 3, humoristična emisija Programa za sabota Alfa TV


ALSAT-M 17.02.2013

06:30 Magazina Ekonomike - emision mbi ekonomin
07:00 Busted VIP - Kamera e fshehtė
07:50 DW Dokumentar
08:20 Uteran - Telenovelė Indiane
08:45 Foshnja jone - Emision dedikuar nėnave dhe foshnjave
09:10 Busted VIP - Kamera e fshehtė
09:45 Tė gatuajmė sė bashku me A. Pollozhani
10:00 Teleshop Bjorner - Gjermani
10:15 Top Shop
10:35 Bakugan film vizatimor ep. 68, film
11:05 Pesė Plus - Emisioni pėr Fėmijė
11:40 Premtimi - serial turk
12:30 Teleshop Bjorner - Gjermani
13:00 Shamikuqja - serial turk pj .18
14:00 Teleshop Bjorner - Gjermani
14:15 Top Shop
14:40 Pesė Plus - Emisioni pėr Fėmijė
15:35 Bakugan film Vizatimor, film
16:00 Lajmet
16:40 Tė gatuajmė sė bashku me A. Pollozhani
17:00 Uteran - Telenovelė Indiane ep. 244
17:30 Premtimi - serial turk ep. 96
18:25 Pizzicato emision zbavitės
19:00 Lajmet
19:45 Shamikuqja- serial turk pj. 19
20:50 Kujtimet tė dhimbshme serial turk ep. 54
21:50 Kollama - serial turk ep. 63
23:00 Lajme MK
23:35 Pro Sport - Emision Sportiv
00:30 Premtimi - serial turk
01:20 Pizzicato emision zbavitės
01:45 Lajmet
02:15 DW Dokumentar
02:45 Lajmet
03:15 FILM ARTISTIK, film
04:45 Pro Sport - Emision Sportiv
06:00 X - Factori - show talent
TvSatMedia is offline   Reply With Quote
Old 20-02-2013, 08:43   #3
 
WaRp63's Avatar
 
SUPER MODERATOR
Join Date: Apr 2010
Location: world-satellite
Posts: 13,302
Thanks: 4,716
Thanked 19,328 Times in 6,933 Posts
Users Flag!
Default Re: Makedonska televizija TV program

TV program - Makedonska televizija



MRT1 20.02.2013

06:15 Makedonski narodni prikazni, Obrazovna programa
06:45 Makedonija nautro, Utrinska Programa
09:30 Dora istražuva (Dora the explorer), Crtan Film
10:00 Dnevnik 10, Informativna Programa
10:20 Meteo tabela, Informativna Programa
10:25 Makedonski narodni prikazni, Obrazovna programa
11:00 Kontaktno učilišna programa, Obrazovna programa
12:00 Pingvinite od Madagaskar (The Pinguins of Madagascar), Animirana Serija
13:00 Vesti, Vesti
13:20 Meteo tabela, Informativna Programa
13:25 Krug na znaenje, Kviz
14:15 Od naš agol, Politička Emisija
15:00 Vesti, Vesti
15:10 Meteo tabela, Informativna Programa
15:20 Eden vek progonstvo, Dokumentarna Programa
16:25 Makedonski narodni prikazni, Obrazovna programa
17:00 Dnevnik 1, Informativna Programa
17:35 Meteo, Informativna Programa
17:40 Ova e Makedonija, Kontaktna emisija
18:10 Tunel, Tok Šou
18:55 Dora istražuva (Dora the explorer), Crtan Film
19:30 Dnevnik 2, Informativna Programa
19:55 Meteo, Informativna Programa
20:00 Krug na znaenje, Kviz
22:50 Legendata za Hispanija, Seriski Film
23:30 Dnevnik 3, Informativna Programa
23:55 Meteo, Informativna Programa
00:25 Frindž (Fringe), Seriski Film
01:05 Krug na znaenje, Kviz
01:30 Legendata za Hispanija, Seriski Film
02:10 Dnevnik 2, Informativna Programa
02:35 Meteo, Informativna Programa
04:20 Frindž (Fringe), Seriski Film
05:00 Od naš agol, Politička Emisija


Kanal5 20.02.2013

07:55 Zdravo Makedonijo - utrinska programa
08:50 Vesti, Informativna programa
09:00 Zdravo Makedonijo - utrinska programa
10:00 Veličestveniot sultan, Seriski film, film
10:55 Meteo 5 - vremenska prognoza
11:00 Vesti, Informativna programa
11:10 Veličestveniot sultan, Seriski film, film
11:20 Razdelba, Seriski film, film
12:10 Gotvete so Antonio Jankovski, Kulinarski recepti
12:40 Kapali čaršija, Seriski film, film
13:15 Eliza, Seriski film, film
13:55 Ukradeni soništa, Seriski film, film
14:55 Meteo 5 - vremenska prognoza
15:00 Vesti, Informativna programa
15:30 Srećni kocki, Kviz
16:00 Nevozmožna misija, Zabavna
17:00 Veličestveniot sultan, Seriski film, film
17:55 Meteo 5 - vremenska prognoza
18:00 Vesti, Informativna programa
18:40 Ekstra Ekskluziv, Zabavna
19:00 Dve familii, Seriski film, film
20:30 Nevozmožna misija, Zabavna
21:40 Ukradeni soništa, Seriski film, film
23:10 Vrela krv, Seriski film, film
23:50 Vesti, Informativna programa


Kanal5 plus 20.02.2013

07:00 Različni svetovi - seriski film, film
08:00 Dokumantarna serija, serija
08:30 Razdelba, Seriski film, film
09:15 Opasna ubavina - turska serija, serija
10:15 Dokumantarna serija, serija
10:45 Zdravo Makedonijo - utrinska programa
13:00 Vesti Plus
13:10 Ekstra Ekskluziv
13:20 Temno crveno - turska serija, serija
15:00 Ifet - turska serija, serija
15:30 Različni svetovi - seriski film, film
16:15 Kod - informativna emisija
17:00 Vesti Plus
17:25 Temno crveno - turska serija, serija
19:00 Dokumantarna serija, serija
19:30 Opasna ubavina - turska serija, serija
20:30 Razdelba, Seriski film, film
21:15 Dokumantarna serija, serija
21:45 Tudorite, Seriski film, film
22:30 Igran film, film
00:00 Amerikanski preljubnici, Realno šou


Telma 20.02.2013

07:05 Kulturna hronika
07:30 Makplanet - muzička emisija
08:00 Zakonot na Karson - TV serija, serija
09:00 Lovečko oko - emisija za lov i ribolov
09:30 Digitalna zona - emisija za novi tehnologii
10:00 Meta DŽets - crtan film, film
10:30 Pet plus - emisija za deca i roditeli
11:15 Dijalozi - emisija od kulturata
11:45 Hrana i vino - emisija za gurmani
12:15 Tajnata na stariot most - seriski film, film
13:00 Karavadžo - igran film, 2.del, film
14:35 Alarm za Kobra 11 - krimi serija, serija
15:30 Vesti
16:00 Novi horizonti - emisija za urbano živeenje
16:30 Kancelarijata - TV serija, serija
17:00 Pet plus - emisija za deca i roditeli
17:55 Hrana i vino - emisija za gurmani
18:30 Vesti
19:00 Meteo
19:05 SPORT
19:15 Atomskata Beti - crtan film, film
19:30 Alarm za Kobra 11 - krimi serija, serija
20:15 Tajnata na stariot most - seriski film, film
21:00 Zasekogaš mladi - muzička emisija
21:40 Vesti
22:10 Meteo
22:15 SPORT
22:20 Kulturna hronika
22:30 Dokaz - igran film, film


ALSAT-M 20.02.2013

07:50 DW Dokumentar
08:20 Uteran - Telenovelė Indiane
08:45 A e dini se ? me Dritėro Ame
09:20 Pasqyra e shėndetit - emision pėr shėndetin
09:45 Tė gatuajmė sė bashku me A. Pollozhani
10:00 Teleshop Bjorner - Gjermani
10:15 Top Shop
10:35 Kėlyshėt nė xhepin tim film Vizatimor ep. 50, film
11:05 Pesė Plus - Emisioni pėr Fėmijė
11:40 Premtimi - serial turk
12:30 Teleshop Bjorner - Gjermani
13:00 Shamikuqja - serial turk pj .26
14:00 Teleshop Bjorner - Gjermani
14:15 Top Shop
14:40 Pesė Plus - Emisioni pėr Fėmijė
15:30 Kėlyshėt nė xhepin tim film Vizatimor ep. 50, film
16:00 Lajmet
16:40 Tė gatuajmė sė bashku me A. Pollozhani
17:00 Uteran - Telenovelė Indiane ep. 252
17:30 Premtimi - serial turk ep. 104
18:25 Pizzicato emision zbavitės
19:00 Lajmet
19:45 Shamikuqja - serial turk pj . 27
20:50 Rruga drejt... me Muhamed Zeqirin
22:00 Kollama - serial turk ep. 66
23:00 Lajme Maqedonisht
23:35 Premtimi - serial turk
00:15 Rruga drejt... me Muhamed Zeqirin
01:15 Pizzicato emision zbavitės
01:30 Pasqyra e shėndetit - emision pėr shėndetin
02:00 Lajmet
02:30 DW Dokumentar
03:00 Lajme Maqedonisht
03:30 Bota e re - emision aktualitetesh
03:45 A e dini se ? me Dritėro Ame
04:15 FILM ARTISTIK, film
06:00 Pesė Plus - Emisioni pėr Fėmijė
__________________
WaRp63 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2013, 08:00   #4
 
mixer's Avatar
 
MODERATOR
Join Date: May 2010
Posts: 7,321
Thanks: 2,342
Thanked 8,961 Times in 3,553 Posts
Users Flag!
Default Re: Makedonska televizija TV program

TV program - Makedonska televizija


MRT1 25.02.2013

06:45 Makedonija nautro, Utrinska Programa
09:05 Prirodnite ubavini na Rusija: Beloto More, Dokumentarna Programa
09:30 Pingvinite od Madagaskar (The Pinguins of Madagascar), Animirana Serija
10:00 Dnevnik 10, Informativna Programa
10:20 Meteo tabela, Informativna Programa
10:25 Makedonski narodni prikazni, Obrazovna programa
11:00 Kontaktno učilišna programa, Obrazovna programa
11:45 Bon ton - Ve molam izvinete, Obrazovna programa
11:55 Pingvinite od Madagaskar (The Pinguins of Madagascar), Animirana Serija
12:15 Mentalist (The Mentalist), Seriski Film
13:00 Vesti, Vesti
13:20 Meteo tabela, Informativna Programa
13:30 Krug na znaenje, Kviz
14:00 Naučen Spektar, Obrazovna programa
14:25 Vreme e za bebe, Informativen magazin
15:00 Vesti, Vesti
15:20 Meteo tabela, Informativna Programa
15:25 Eden vek progonstvo, Dokumentarna Programa
16:30 Makedonski narodni prikazni, Obrazovna programa
17:00 Dnevnik 1, Informativna Programa
17:35 Meteo, Informativna Programa
17:40 Ova e Makedonija, Kontaktna emisija
18:10 Tunel, Tok Šou
18:55 Pingvinite od Madagaskar (The Pinguins of Madagascar), Animirana Serija
19:20 Si bilo ednaš: Tatkoto i sinovite, Obrazovna programa
19:30 Dnevnik 2, Informativna Programa
20:05 Meteo, Informativna Programa
20:15 Krug na znaenje, Kviz
20:45 Džambo Bingo, Zabavna Emisija
21:30 Biznis 365, Debata
22:00 Vesti, Vesti
22:05 Ozboruvačka (Gossip Girl), Seriski Film
22:50 Legendata za Hispanija, Seriski Film
23:30 Dnevnik 3, Informativna Programa
23:55 Meteo, Informativna Programa
00:05 "25. Čas: Koncert i izložba na horskoto studio "Rustiko" i dirigentot Zapro Zaprov, Emisija od Kulturata
01:25 Krug na znaenje, Kviz
01:50 Ozboruvačka (Gossip Girl), Seriski Film
02:30 Dnevnik 2, Informativna Programa
02:40 Tunel, Tok Šou
03:05 Meteo, Informativna Programa
03:10 Legendata za Hispanija, Seriski Film
03:50 Vreme e za bebe, Informativen magazin
04:20 Prirodnite ubavini na Rusija: Beloto More, Dokumentarna Programa
04:45 Himna na Republika Makedonija, Informativna Programa
04:50 Makedonski narodni prikazni, Obrazovna programa
05:15 Pletenka, Muzička programa


MRT2 25.02.2013

07:00 Razbudise so nas - utrinska programa
09:00 Vesti na radio Skopje
09:15 Šou blic
09:55 Pingvini - crtan film, film
10:20 Teorijata na big ben - seriski film, film
11:00 CSI - Majami - seriski film, film
12:00 Vesti na albanski jazik
12:10 Alo alo vip
14:30 Iskra - emisija na vlaški jazik
15:00 Vidik -emisija na srpski jazik
15:30 Vesti na turski jazik
15:40 Seriski film na turski jazik, film
17:30 Dnevnik na turski jazik
18:00 Detska emisija na albanski jazik
18:30 Vesti na albanski jazik
19:10 Šou blic
19:30 Teorijata na big beng - seriski film, film
20:00 Sportski ponedelnik
20:30 Pro vita - zdravstvena emisija
21:30 Dokumentarna emisija
22:00 Vesti na albanski jazik
22:30 Mentalist - seriski film, film
23:20 Dokumentarna emisija na albanski jazik
00:01 FLEŠ - VESTI
00:10 Zabavna muzika na albanski jazik
00:45 Šou blic
01:00 FLEŠ - VESTI
01:10 Teorija na big bend - seriski film, film
01:30 Odjavuvanje na programa na albanski jazik


Kanal5 plus 25.02.2013

07:00 Različni svetovi - seriski film, film
08:00 Dokumantarna serija, serija
08:30 Razdelba, Seriski film, film
09:15 Opasna ubavina - turska serija, serija
10:15 Dokumantarna serija, serija
10:45 Zdravo Makedonijo - utrinska programa
13:00 Vesti Plus
13:10 Ekstra Ekskluziv
13:20 Zevzekmanija
14:00 Temno crveno - turska serija, serija
15:30 Ifet - turska serija, serija
16:15 Različni svetovi - seriski film, film
17:00 Vesti Plus
17:25 Temno crveno - turska serija, serija
19:00 Dokumantarna serija, serija
19:30 Opasna ubavina - turska serija, serija
20:30 Razdelba, Seriski film, film
21:15 Dokumantarna serija, serija
21:45 Tudorite, Seriski film, film
22:30 Igran film, film
00:00 Amerikanski preljubnici, Realno šou
Telma 25.02.201325. veljača 2013 6:0008:00 Šestiot den - zabaven magazin
10:00 Crtan film, film
10:30 Pet plus - emisija za deca i roditeli
11:15 Toa sum jas - zabavna emisija
11:45 Hrana i vino - emisija za gurmani
12:15 Tajnata na stariot most - seriski film, film
13:00 Igran film, film
14:35 Alarm za Kobra 11 - krimi serija, serija
15:30 Vesti
16:00 Serija A - pregled na koloto, serija
16:30 Kancelarijata - TV serija, serija
17:00 Pet plus - emisija za deca i roditeli
17:55 Hrana i vino - emisija za gurmani
18:30 Vesti
19:00 Meteo
19:05 SPORT
19:30 Alarm za Kobra 11 - krimi serija, serija
20:15 Filmopolis - filmski magazin, film
20:45 Serija A: Siena - Lacio - direkten prenos, 1. pol.
21:30 Vesti
21:45 Serija A: Siena - Lacio - direkten prenos, 2. pol.
22:30 Kulturna hronika
22:45 Karavadžo - igran film, 1.del, film


ALSAT-M 25.02.2013

06:00 X - Factori - show talent
08:20 Uteran - Telenovelė Indiane
08:45 Magazina Ekonomike - emision mbi ekonomin
09:15 Bota e re - emision aktualitetesh
09:45 Tė gatuajmė sė bashku me A. Pollozhani
10:00 Teleshop Bjorner - Gjermani
10:15 Top Shop
10:35 Kėlyshėt nė xhepin tim Film vizatimor ep. 49, film
11:05 Pesė Plus - Emisioni pėr Fėmijė
11:40 Premtimi - serial turk
12:30 Teleshop Bjorner - Gjermani
13:00 Shamikuqja- serial turk pj. 24
14:00 Teleshop Bjorner - Gjermani
14:15 Top Shop
14:40 Pesė Plus - Emisioni pėr Fėmijė
15:35 Kėlyshėt nė xhepin tim Film vizatimor ep. 49, film
16:00 Lajmet
16:40 Tė gatuajmė sė bashku me A. Pollozhani
17:00 Uteran- Telenovelė Indiane ep. 250
17:30 Premtimi- serial turk ep. 102
18:25 Pizzicato emision zbavitės
19:00 Lajmet
19:45 Shamikuqja - serial turk pj. 25
20:50 Kujtimet e dhimbshme serial turk ep. 58
21:50 Kollama - serial turk ep. 64
23:00 Lajme Maqedonisht
23:35 Premtimi - serial turk
00:15 Bota e re - emision aktualitetesh
00:30 Magazina Ekonomike - emision mbi ekonomin
01:00 Pizzicato emision zbavitės
01:15 Vdekja e gjeneralit - pj. 2
02:00 Lajmet
02:30 DW Dokumentar
03:00 Lajme Maqedonisht
03:30 Film Artistik Shqiptar, film
05:00 Pasqyra e shėndetit - emision pėr shėndetin
05:30 Pesė Plus - Emisioni pėr Fėmijė
mixer is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are On



 

Powered by vBulletin®™
Copyright ©2000 - 2014, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2013 World-Satellite™
All Rights Reserved™