Samsung Galaxy S III
Dugo najavljivani novi super telefon iz Samunga službeno je predstavljen u Londonu. Prvi dojam je i više nego dobar. Ono što smo prvo primjetili jest plastični poklopac, kamera je malo izbočena, a od tri tipke ispod ekrana Menu, Home i Back, središnja Home je fizička tipka.
Slično kao kod HTC Sensa, lockscreen ima prečace za aplikacije
Slično kao kod HTC Sensa na zaključanom ekranu su prečaci koje je moguće editirati. Novost je live screensaver kao i
NFC. Nakon korištenja S III djeluje brzo i fluidno, a zbog zaobljenosti dobro leži u ruci. Telefon dolazi s novim
Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich operativnim sustavom.
Srce ispod zaobljene plastike
Nasljednik Samsung Galaxy S II smartphonea ima uistinu impresivan popis specifikacija. Počnimo od golemog
4.8 inčnog ekrana rezolucije 1280x720 pixela (306 ppi), zaslon je dakako
Super AMOLED.
Glavni izbornik slično kao na Nexusu. ICS izbornik podijeljen je u dva dijela
Iako velik, ima svega
133 grama i za 0,1 mm je tanji od predhodnika. Unutra je i novi Exynos procesor, sada izrađen u 32 nm proizvodnom procesu. U prijevodu, pokreće ga
četverjezgreni Cortex A9 procesor koji radi na taktu od
1,4 GHz.Ima 1 GB RAM memorije i pomalo neobično za Android telefone dolazi i s do 64 GB unutrašnje memorije.Snažan hardver traži i puno snage, stoga je tu velika
Li-Ion baterija od 2,100 mAh. Uređaj koristi
micro SIM karticu. Dodatne mogućnosti
Od novih featurea naglasak je stavljen na glasovvno upravljanje. Galaxy S III uz pomoć kamere može vidjeti kada se pomičete (ne ide u lockscreen modus rada) te sluša zapovijedi. Softver radi dobro, primjerice uz naredbe pokreni kameru.
Plastični poklopac iza krije veliku bateriju, gore je malo izbočena kamera i LED flash
Obavijesti o propuštenim događajima, pozivima i ostale notifikacije odrađuje
Smart Alert, pri čemu telefon "vrišti" kada ga približite.
Pop-up Play omogućava rastezanje te micanje ekrana u prozore dok npr. surfate te si tako napravite dodatnog mjesta.
Kamera
Samsung Galaxy S III dolazi s
8 megapikselnom kamerom koja ima mogućnost snimanja 3,3 fotografija u sekundi, a može snimati i
full HD video.
Izbornik kamere koja ima 8 MP
Ono što smo probali djeluje odlično, naravno veselimo se detaljnijoj recenziji i mogućnosti kamere.
Novi perjanica Galaxy serije bi trebala prema najavama iz Londona
u Hrvatsku stići početkom lipnja.